Aktualnou Župi BDMS i Nacionalnom Svetištu Svetog Josipa

Blagoslov hrane po ulicama Dubovačke župe na Veliku subotu neće se održati. Dragi moji župljani, nakon konzultacija s odgovornim osobama iz Stožera civilne zaštite grada Karlovca odlučio sam odustati od blagoslova hrane na Veliku subotu po ulicama naše župe kako sam najavio na Veliku srijedu, vodeći brigu o sigurnosti naših župljana. Molim vas da i ovu žrtvu, nemogućnost činjenja, prinesemo Gospodinu za što skorim prestankom pandemije izazvane korona virusom. Upućujem vas na Pastoralne smjernice kardinala Josipa Bozanića dane 2. travnja ove godine u kojim donosi pod točkom 1f) Glede eventualnog blagoslivljanja jela za Uskrs, ovime se ovlašćuje roditelje (oca ili majku), predstojnicu ili predstojnika kuće, da u svojim kućama, nakon zajedničke molitve Očenaš, zazove Božji blagoslov, a župnici i drugi svećenici će nakon Euharistije u crkvi moliti blagoslov za sve. Pritom se također izostavlja škropljenje blagoslovljenom vodom. Dovoljna je molitva i znamenovanje križem.

P.s. obavijest o blagoslovu hrane objavljena je na župnim medijima smatrajući da je to interna stvar, stoga molim da i odustajanje od blagoslova ostane unutar medijskog prostora naše Dubovačke župe jer je to naša interna stvar. Ljubazno molim da o odustajanju obavijestite svoje susjede. Priznajem da sam žalosna srca donio ovu odluku, ali je smatram korisnom i potrebnom. Na svakog svog župljanina, kao i sve članove vaše obitelji koji ovih uskrsnih blagdana nisu s vama rado zazivljem zagovor Majke Snježne, svetog Josipa i blagoslova svemogućega Boga!
Neka vam je blagoslovljen Uskrs!
Vaš župnik Antun!